Italian Desk

Italian Desk to zespół prawników naszej kancelarii dedykowany do obsługi prawnej projektów związanych z Włochami, wspierany przez włoską kancelarię Folloni&Partners z siedzibą w Parmie. W ramach Italian Desk prowadzimy obsługę prawną projektów polskich i zagranicznych przedsiębiorców realizowanych we Włoszech, jak również włoskich firm w Polsce.

ZOBACZ WIĘCEJ

W czym możemy Ci pomóc?

Dzięki zespołowi Italian Desk oraz wsparciu Kancelarii Folloni&Partners świadczymy najwyższej jakości usługi prawnicze zarówno dla polskich, jak i włoskich Klientów

Świadczymy usługi prawne w Polsce i we Włoszech

Naszym atutem, wyróżniającym nas spośród wielu innych kancelarii posiadających sekcje międzynarodowe, jest możliwość kompleksowej obsługi prawnej  jednocześnie na terytorium Polski i Włoch. Tak efektywny system świadczenia pomocy prawnej, równolegle w dwóch różnych państwach europejskiech, został wypracowany dzięki stałej obecności prawników naszego zespołu Italian Desk we Włoszech, stałej obecności naszego włoskiego konsultanta w Warszawie oraz współpracy z włoską kancelarią Folloni&Partners. Jesteśmy w stanie zapewnić kompleksową pomoc prawną naszym klientom w sprawach z zakresu jurysdykcji polskiej i włoskiej.

Pomagamy w sprawach rodzinnych, pracy oraz w zakresie prawa spadkowego

Nasze usługi nie ograniczają się tylko do przedsiębiorców. Zapewniamy również pomoc prawną polsko-włoskim rodzinom oraz pracownikom zatrudnionym w Polsce lub ew Włoszech.

Obsługujemy polskich przedsiębiorców na terenie Włoch

Nasz zespół Italian Desk zapewnia pomoc prawną polskim przedsiębiorcom we wszystkich aspektach związanych z Włochami. Oferujemy wsparcie prawne w zakresie rozpoczęcia i prowadzenia stałej działalności gospodarczej we Włoszech, jak również świadczymy usługi w kwestiach incydentalnych – np. umowy lub sporu z włoskim kontrahentem. Nasi prawnicy mogą być pełnomocnikami procesowymi we Włoszech i reprezentować naszych klientów przed sądami.

Obsługujemy włoskich przedsiębiorców w Polsce

Nasze usługi obejmują także wszelką pomoc prawną włoskim firmom w Polsce. Rejestrujemy spółki dla naszych klientów, a także wspieramy ich w bieżącej działalności w Polsce. Obsługujemy także od strony prawnej pojedyncze transakcje pomiędzy włoskimi i polskimi firmami.

W ramach przedstawionych usług oferujemy wsparcie prawne zarówno w Polsce, jak i we Włoszech, w zakresie:

  • zakładania spółek i rozpoczynania działalności gospodarczej,
  • opiniowania i sporządzania projektów umów z polskimi i włoskimi kontrahentami,
  • prowadzenia sporów sądowych,
  • windykacji należności od kontrahentów,
  • spraw z zakresu własności intelektualnej, w tym rejestracji znaków towarowych i naruszeń praw ochronnych na znak towarowe,
  • prawa konkurencji,
  • sporządzania opinii prawnych,
  • likwidacji działalności (w tym likwidacji spółek),
  • postępowania upadłościowego i restrukturyzacyjnego.
  • prawa podatkowego.

Poznaj zespół Italian Desk

Adw. Julianna Postek

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie Śląskim. W latach 2008-2010 odbyła studia podyplomowe w zakresie prawa włoskiego w Scuola di Specializzazione per le Professioni Legali na Uniwersytecie w Bolonii. W 2014 roku przed komisją egzaminacyjną przy Sądzie Apelacyjnym w Bolonii złożyła egzamin adwokacki i uzyskała wpis na listę adwokatów prowadzoną przez Radę Adwokacką w Bolonii.

Doświadczenie zawodowe zdobywała w kancelarii mec. Stefano Del Villano prowadząc sprawy z zakresu prawa gospodarczego, prawa własności przemysłowej (znaki towarowe) oraz świadcząc pomoc prawną w dziedzinie prawa gier hazardowych.

Od 2016 roku prowadzi indywidualną kancelarię adwokacką w Bolonii. Aktualny główny profil działalności zawodowej to reprezentacja polskich przedsiębiorców przed włoskim organami wymiaru sprawiedliwości i administracji publicznej, w szczególności w sporach wynikających z umów sprzedaży lub transportu międzynarodowego, a w przypadku osób fizycznych pomoc prawna sądowa i pozasądowa w sprawach spadkowych.

Nowym profilem aktywności zawodowej jest również pomoc polskim firmom w zakładaniu i rejestracji spółek we Włoszech oraz ich obsługa prawna.

Znajomość języków: polski, włoski, angielski

Matteo Folloni

Avv. Matteo Folloni

Adwokat Matteo Folloni wpisany jest na listę adwokatów prowadzoną przez Izbę Adwokacką w Parmie. Ukończył studia podyplomowe na kierunku prawo środowiska na Università Cà Foscari w Wenecji oraz uzyskał certyfikat audytora Grupy Audytów i Systemów Zarządzania Środowiskiem (SGA) wydawany przez Narodowe Stowarzyszenie Gwarancji i Jakości.

Specjalizuje się głównie w sektorze prawa handlowego oraz prawa administracyjnego. Avv. Folloni reprezentuje klientów w sporach z zakresu prawa cywilnego oraz administracyjnego (w szczególności prawa budowlanego oraz prawa środowiska). Prowadzi obsługę prawną w przedmiocie sporządzania umów handlowych, zamówień publicznych oraz planowania i zagospodarowania przestrzennego. Doradzał wielokrotnie włoskim spółkom w procesie internacjonalizacji. Interesuje się prawnymi aspektami odnawialnych źródeł energii.

Języki:  włoski, angielski

E-mail:  avvmatteofolloni@gmail.com

Telefon:  +39 0521 168 3311

Paulina Sewerzyńska

Avv. stabilito, radca prawny Paulina Sewerzyńska

Radca prawny Paulina Sewerzyńska wpisana jest na listę radców prawnych prowadzoną przez Okręgową Izbę Radców Prawnych w Warszawie oraz na listę adwokatów międzynarodowych prowadzoną przez Izbę Adwokacką w Parmie. Ukończyła studia prawnicze na Uniwersytecie Warszawskim, w ramach których zrealizowała rok akademicki na Uniwersytecie w Parmie. Uzyskała certyfikat ukończenia American Law Studies zorganizowanego we współpracy z University of Florida.

Zdobyła doświadczenie zawodowe pracując w polskich i włoskich kancelariach prawnych oraz w dziale compliance międzynarodowej firmy brokerskiej. Specjalizuje się głównie w prawie spółek handlowych oraz prawie prywatnym międzynarodowym. Prowadzi również obsługę prawną dotyczącą prawa pracy. Zajmuje się ponadto aspektami prawnymi związanymi z ochroną danych osobowych oraz nowymi technologiami.

Języki: polski, włoski, angielski

E-mail: paulina.sewerzynska@korolko.pl

Telefon: +39 391 791 3409

Logo Kancelarii Folloni&Partners

Kancelaria Folloni&Partners

Kancelaria “Folloni&Partners” powstała z inicjatywy adwokata Matteo Folloniego. Koncentruje się głównie na obsłudze prawnej z zakresu prawa cywilnego, administracyjnego i gospodarczego.

Kancelaria Folloni&Partners usytuowana jest w samym sercu Parmy – miasta, które słynie nie tylko ze znakomitej kuchni oraz piękna średniowiecznych zabytków, lecz również stanowi strategiczne miejsce dla firm działających na terenie regionów Emilia-Romagna i Lombardia.

Parma położona jest w bliskiej odległości od Bolonii i Mediolanu – głównego ośrodka gospodarczo-finansowego, obsługiwanego przez trzy porty lotnicze łączące Północne Włochy z większością europejskich aglomeracji.

Budynek, w którym siedzibę ma kancelaria Folloni&Partners
Budynek, w którym siedzibę ma kancelaria Folloni&Partners

Kontakt

Wypełnij poniższy formularz lub skontaktuj się z nami telefonicznie (tel. 22 463 47 70), bądź mailowo (office@korolko.pl).