Italian Desk

Italian Desk Kancelarii Prawniczej Piotr Korolko powstał w ramach ścisłej współpracy z włoską kancelarią Folloni&Partners z siedzibą w Parmie.

ZOBACZ WIĘCEJ

Logo Kancelarii Folloni&Partners

Kancelaria Folloni&Partners

Kancelaria “Folloni&Partners” powstała z inicjatywy adwokata Matteo Folloni. Koncentruje się głównie na obsłudze prawnej z zakresu prawa cywilnego, administracyjnego i gospodarczego.

Mając na względzie ciągły wzrost powiązań pomiędzy państwami członkowskimi Unii Europejskiej, głównie poprzez swobodny przepływ towarów, usług oraz pracowników wewnątrz UE, Kancelaria Folloni&Partners zapewnia doradztwo prawne w zakresie internacjonalizacji spółek handlowych oraz w zakresie prawa pracy i prawa rodzinnego na poziomie międzynarodowym.

Kancelaria Folloni&Partners usytuowana jest w samym sercu Parmy – miasta, które słynie nie tylko ze znakomitej kuchni oraz piękna średniowiecznych zabytków, lecz również stanowi strategiczne miejsce dla firm działających na terenie regionów Emilia-Romagna i Lombardia.

Parma położona jest w bliskiej odległości od Bolonii i Mediolanu – głównego ośrodka gospodarczo-finansowego, obsługiwanego przez trzy porty lotnicze łączące Północne Włochy z większością europejskich aglomeracji.

Budynek, w którym siedzibę ma kancelaria Folloni&Partners
Budynek, w którym siedzibę ma kancelaria Folloni&Partners
Zespół

Poznaj zespół Italian Desk

Matteo Folloni

Avv. Matteo Folloni

Adwokat Matteo Folloni wpisany jest na listę adwokatów prowadzoną przez Izbę Adwokacką w Parmie. Ukończył studia podyplomowe na kierunku prawo środowiska na Università Cà Foscari w Wenecji oraz uzyskał certyfikat audytora Grupy Audytów i Systemów Zarządzania Środowiskiem (SGA) wydawany przez Narodowe Stowarzyszenie Gwarancji i Jakości.

Specjalizuje się głównie w sektorze prawa handlowego oraz prawa administracyjnego. Avv. Folloni reprezentuje klientów w sporach z zakresu prawa cywilnego oraz administracyjnego (w szczególności prawa budowlanego oraz prawa środowiska). Prowadzi obsługę prawną w przedmiocie sporządzania umów handlowych, zamówień publicznych oraz planowania i zagospodarowania przestrzennego. Doradzał wielokrotnie włoskim spółkom w procesie internacjonalizacji. Interesuje się prawnymi aspektami odnawialnych źródeł energii.

Języki:  włoski, angielski

E-mail:  avvmatteofolloni@gmail.com

Telefon:  +39 0521 168 3311

Paulina Sewerzyńska

Avv. stabilito, radca prawny Paulina Sewerzyńska

Radca prawny Paulina Sewerzyńska wpisana jest na listę radców prawnych prowadzoną przez Okręgową Izbę Radców Prawnych w Warszawie oraz na listę adwokatów międzynarodowych prowadzoną przez Izbę Adwokacką w Parmie. Ukończyła studia prawnicze na Uniwersytecie Warszawskim, w ramach których zrealizowała rok akademicki na Uniwersytecie w Parmie. Uzyskała certyfikat ukończenia American Law Studies zorganizowanego we współpracy z University of Florida.

Zdobyła doświadczenie zawodowe pracując w polskich i włoskich kancelariach prawnych oraz w dziale compliance międzynarodowej firmy brokerskiej. Specjalizuje się głównie w prawie spółek handlowych oraz prawie prywatnym międzynarodowym. Prowadzi również obsługę prawną dotyczącą prawa pracy. Zajmuje się ponadto aspektami prawnymi związanymi z ochroną danych osobowych oraz nowymi technologiami.

Języki: polski, włoski, angielski

E-mail: avvsewerzynska@gmail.com

Telefon: +39 391 791 3409

Usługi

Dzięki ścisłej współpracy Kancelarii Prawniczej Piotr Korolko z Kancelarią Folloni&Partners świadczymy najwyższej jakości usługi zarówno dla polskich, jak i włoskich klientów

Świadczymy usługi prawne w Polsce i we Włoszech

Naszym atutem, wyróżniającym nas spośród wielu innych kancelarii posiadających sekcje międzynarodowe, jest możliwość kompleksowej obsługi prawnej  jednocześnie na terytorium Polski i Włoch. Tak efektywny system świadczenia pomocy prawnej, równolegle w dwóch różnych państwach europejskiech, został wypracowany dzięki stałej obecności polskiego radcy prawnego – Pauliny Sewerzyńskiej w kancelarii w Parmie oraz dzięki codziennej współpracy z naszym partnerem w Warszawie. Jesteśmy w stanie zapewnić pomoc prawną naszym polskim i włoskim klientom w sprawach z zakresu różnych jurysdykcji krajowych.

Pomagamy w sprawach rodzinnych, pracy oraz w zakresie prawa spadkowego

Świadczymy pomoc prawną polsko-włoskim rodzinom oraz polskim pracownikom zatrudnionym we Włoszech bezpośrednio w naszej włoskiej kancelarii. Zapewniamy zastępstwo procesowe na całym terytorium Włoch. Za pośrednictwem naszego partnera w Warszawie jesteśmy również w stanie prowadzić spory sądowe, mediacje oraz negocjacje w Polsce.

Obsługujemy polskich przedsiębiorców na terenie Włoch

Nasz zespół w Parmie zapewnia pomoc prawną polskim przedsiębiorcom na wszystkich etapach działalności gospodarczej we Włoszech. Świadczymy usługi zarówno w zakresie sporządzania umów niezbędnych do rozpoczęcia i prowadzenia działalności gospodarczej jak również w zakresie likwidacji spółek. Ponadto, reprezentujemy naszych klientów w sporach sądowych dotyczących spraw gospodarczych, m.in. w sprawach o odszkodowania, wykonanie umów oraz ochrony konkurencji. Wraz z naszym polskim partnerem, prowadzimy sprawy obejmujące ochronę znaków towarowych i własności intelektualnej.

Kontakt

Wypełnij poniższy formularz lub skontaktuj się z nami telefonicznie (tel. 22 463 47 70), bądź mailowo (office@korolko.pl).