(+ 48) 22 463 47 70

Blog

Seminarium w Chinach

Seminarium w Chinach

Z przyjemnością informuję, iż wraz z mec. Tomaszem Korolko w dniach od 9 do 29 sierpnia 2017 r. wzięliśmy udział w seminarium dotyczącym bezpieczeństwa żywności w Chinach, finansowanym ze środków Ministerstwa Handlu Chińskiej Republiki Ludowej. W seminarium wzięło udział kilkudziesięciu przedstawicieli ministerstw, urzędów oraz uczelni z całego świata. Wspólnie z nimi, podczas seminariów w Pekinie, zapoznaliśmy się z najnowszymi standardami oraz wymogami dotyczącymi produktów żywnościowych w Chinach oraz odwiedziliśmy wielu producentów żywności w Changshy oraz w Szanghaju.

Będąc w Pekinie, odwiedziliśmy kilkanaście kancelarii prawnych, pogłębiając nasze relacje z chińskim środowiskiem prawnym. W trakcie spotkań omawialiśmy zasady współpracy przy obsłudze prawnej polsko-chińskich projektów biznesowych, zgadzając się, że optymalnym rozwiązaniem dla klientów działających w tym obszarze jest powoływanie do obsługi prawnej realizowanych przez nich projektów zespołów, składających się z prawników chińskich i polskich. Tylko takie zespoły są w stanie zapewnić klientom optymalne rozwiązania prawne.

Wiedza oraz doświadczenie zdobyte podczas naszego trzytygodniowego pobytu w Chinach, pozwolą nam na jeszcze lepsze zarządzanie sprawami naszych polskich przedsiębiorstw w Państwie Środka. Także dzięki poznaniu kultury i zwyczajów panujących w głównych miastach Chin, będziemy mogli budować lepsze i trwalsze relacje z podmiotami z tego pięknego kraju.

Chcesz otrzymywać informacje o podobnych wpisach na naszym blogu? Zapisz się na nasz newsletter:

Katarzyna Prędota
radca prawny